Gyventi holistinį gyvenimą yra sveikas ir sveikintinas pasirinkimas. Nusprendus, kad norisi visapusiškai gero ir įdomaus gyvenimo jūs nusprendžiate, kad gyvensite SAVO gyvenimą ir „gydysite“ save natūraliais būdais. Holistinis gyvenimo būdas padeda mūsų kūnui, protui bei sielai. Mums dauguma siūlo greitą rezultatą grožio ar sveikatos prasme, tačiau ilgai išliekantys rezultatai atkeliauja būtent iš holistinės priežiūros. Reikia keisti įpročius. O jeigu jūs nusprendėte išeiti iš savo komforto zonos ir bandyti keisti savo gyvenimą, tuomet norime su jumis pasidalinti 10 dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį ir susikoncentruoti pradedantiesiems holistinį kelią.

Dėmesingas įsisamoninimas arba mindfulness
Praktikuokite mindfulness. Pagrindinis jo principas – buvimas čia ir dabar. Dauguma labai skuba. Kiekvieną dieną. Bet nelaukite, kad kasnors jus sustabdytų iš aplinkos. Sustokite patys. Gyvenimas čia ir dabar yra viena iš svarbiausių holistinio gyvenimo būdo vertybių. Per daug nesijaudinkite kas bus ateityje, stenkitės maksimaliai išnaudoti šią akimirką.
Mindfulness yra puikus būdas mažinti stresui ar bendrai kūno įtampai. Skirkite per dieną 5-10 minučių dėmesio sutelkimui, pvz į kvėpavimą. Pradžioje mintys tikrai nukryps, tačiau dėl to nesijaudinkite, grįškite vėl prie kvėpavimo. Pamatysi kaip nurimsta jūsų protas, tampate ramesni ir labiau atsipalaidavę.
Maistas
Ir tikrai ne dietoje esmė, o sveiko maisto pasirinkime. Turime valgyti tokį maistą, kuris suteiks mums energijos ir palaikys mūsų imuninę sistemą. Jeigu norime valgyti desertus, tai pirmyn, galime, tik rinkimės sveikesnį variantą. Šiais laikais tikrai daug prieinamos informacijos apie sveikus desertus ir iš tiesų, labai daug merginų dalinasi receptais. Tiesiog reikia išbandyti, net neabejojame, kad pamilsite bei gaminsite ir jūs. Ir tikrai nereikia valgyti salotos lapo ir įsivaizduoti, kad tai šokoladas! Maitinkime savo kūną, mintis ir dvasią sveikais pasirinkimais.
Judėjimas
Kalbėti apie tai, kad sportas sveikata ir garantuota nuotaika, turbūt net nereikia. Visi tai suprantame. Tačiau ne visi norime aktyviai užsiimti sportu salėje su svoriais ar didelės ištvermės reikalaujančiais pratimais. Tai ir nedarykite tai. Galite rinktis jogą ar pasivaikščiojimą. Pasak tyrimų, užtenka vos penkių minučių mankštos – kad ir pasivaikščiojimo lauke, kad pasijustumėte laimingesni ir labiau atsipalaidavę.
Išbandykite natūralų “gydymo” būdą
Turbūt ne kartą kažkam teko naudoti tabletes, nuo galvos skausmo, nemigos, skrandžio problemų, kitiems netgi dėl slogios nuotaikos, depresijos ir pan. Tai trumpalaikis efektas, kuris panaikina problemą, tačiau priežasties nepanaikina. Pabandykite aromaterapiją, masažą, žolelių arbatas.
Aromaterapija veikia žmogaus nervų sistemą, mažina stresą, įtampą, depresiją.
Eteriniai aliejai – gyvos substancijos iš gamtos – gali mums puikiai pasitarnauti ligų profilaktikai, imuninės sistemos stiprinimui, streso malšinimui.
Masažas. Pagrindinė masažo nauda – raumenų ir emocinės įtampos mažinimas, kraujo ir limfos apytakos stimuliavimas. Masažas pagreitina prakaito ir riebalinių liaukų veiklą, padeda suderinti endokrininę ir nervų sistemą. Atliekant masažą, nuo kūno paviršiaus pasišalina suragėjusios epidermio ląstelės, oda geriau kvėpuoja, tampa elastingesnė, lygi. Masažas sumažina nuovargį, o sveikam žmogui suteikia žvalumo, didina darbingumą.
Arbata ne tik aromatingas gėrimas, bet ir vaistas nuo įvairiausių negalavimų. Ramunėlės ramina, žalioji arbata turi daug antioksidantų ir vitamino c, juodoji arbata tonizuoja, mėtų mažina nuovargį ir pan.
Rašymas
Pabandykite rašyti savo emocijas, mintis, kurkite afirmacijas. Pamatysite, tai veikia. Mūsų prote labai daug minčių, didelis chaosas, reikia mokėti įsiklausyti ir suvaldyti tai.
Osho knygoje pateikiamas įdomus būdas kaip suvaldyti savo mintis.
Užsidarykite kambario duris, stenkitės, kad jūsų tuo metu niekas netrukdytų. Pasiimkite lapą popieriaus ir skirkite 10 minučių sau. Sėdėkite visiškoje tyloje ir visas visas kilusias mintis surašykite ant lapo. Pamatysite koks chaosas vyksta mūsų galvoje 😊 Lapą galite sudeginti, jeigu nenorite, kad kasnors pamatytų jūsų minčių srautą 😊
Vienatvė
Vienatvė nėra blogai ir jos tikrai nereikia bijoti. Dauguma vienatvę įsivaizduoja kaip neigiamą emociją. Anaiptol, kaip tik mums kartais reikia visiškos tylos ir įsiklausymo į save. Raskite laiko pabūti tik su savimi ir įsiklausykite ką sako jūsų vidinis balsas. Vienatvė yra būtina kiekvienam, nes ji suteikia galimybę atsinaujinti ir kurti santykį pačiam su savimi.

Dėkingumas
Gyvenimas dovana. Įvertinkime, branginkime ir saugokime. Nereikia to daryti garsiai, jauskite viduje. Dėkokite už tai, ką jums duoda gyvenimas, už maistą, už darbą, už šeimą ir draugus ir pan. Vakare padėkokite už prabėgusią dieną. Visada yra už ką dėkoti. Kuo daugiau dėkoji – tuo daugiau sulauki gėrio ir džiaugsmo.
Turėkite savo ritualą
Turėkite dienoje laiką, kurio metu „perkrausite“ savo elementus. Tai gali būti:
- Knygos skaitymas
- Vonia
- Relaksuojanti muzika
- Žolelių arbata
- Masažas sau
- Meditacija
Atraskite savo ritualą, kuris padeda jums atsipalaiduoti.
Aukite
Aukite, tobulėkite, švieskite save. Eikite į renginius, koncertus, seminarus, skaitykite knygas. Tik kasdienio tobulėjimo dėka mes išsigryninsime savo vertybes. Taip pat, nepamirškite tobulėti ir dvasiškai. Be dvasinio vystymosi negali būti gyvenimo pilnatvės. Tikrasis dvasingumas – tai džiaugsmingas, vidinės laimės ir ramybės kupinas gyvenimas, kai žmoguje nelieka pykčio, pavydo, egoizmo, išskaičiavimo.
Apsukite save pozityviais žmonėmis
Bendraukite su žmonėmis, kurie pasirinkę gyventi holistinį gyvenimą, taip bus lengviau pačiam, nes jie padės jums keliauti į geresnį gyvenimą. Atsiribokite nuo žmonių, kurie sukelia jums neigiamas emocijas, kurie užkrauna jums neigiamas mintis ir su kuriais pabendravę jaučiatės be energijos ir „išsunkti“. Bendraukite pozityviai – be apkalbų, verkšlenimo ar kritikos. Dalinkitės pozityviais dalykais, tikrai yra apie ką šnekėti: ką perskaitėte, ką teigiamo išgirdote ar dalinkitės įkvepiančiomis istorijomis.
Išlikite pozityvūs! Būkite sąmoningi!
Su linkėjimais, AsVi
