Guaša – nuo ko pradėti?

Senovės kultūroms žmogaus galva ir veidas buvo šventas objektas. Plaukų ir veido priežiūra bei tolimesnis jų puošimas buvo sakralinis veiksmas – dievų garbinimas. Todėl toks požiūris padėjo išrasti unikalių metodų. Vienas iš jų – guaša.

Tai nuostabi veido priežiūros metodika, kuri iš šalies atrodo labai lengva ir paprasta, tačiau po tuo slypi puikus ir gilus rezultatas. Šio masažo unikalumas, kaip ir visoje kinų medicinoje, veikiamos veide esančios zonos, kanalai ir taškai. Per biologiškai aktyvius taškus veikiamas visas organizmas.

Masažas po masažo ir išorinis poveikis paliečia odą bei veido raumenis. Masažo judesys švelnus ir malonus, tačiau nepaprastai gilus. Sukuriamas stulbinantis rezultatas – veidas atjaunėja, tampa skaistesnis, išvalo užsikimšusias poras, pagerina limfotaką ir kraujotaką, sumažėja arba išnyksta maišeliai po akimis, mažėja patinimai, pigmentinės dėmės, pagerėja bendra organizmo būklė, nes žmogus atsipalaiduoja, pagerėja miego kokybė, atsiranda daugiau energijos.

Guaša yra labai efektyvus veido priežiūros būdas, bet tik tuo atveju, jeigu jūs atliekate tai taisyklingai, kas yra be galo svarbu:

  • Labai svarbu išmokti bazines veido technikas
  • Svarbu žinoti kokiu greičiu, spaudimu ir kokiomis kryptimis tai atlikti
  • Suprasti ko reikia jūsų odai
  • Koks aliejus yra tinkamas
  • Kokia mentelė yra tinkamiausia jums ir jūsų norimam efektui pasiekti
  • Svarbu praktikuoti reguliariai

Kas yra Guaša ir kodėl jis toks populiarus, galite paskaityti anksčiau rašytame mano įraše – https://asvi.lt/uncategorized/itin-veiksmingas-ir-sparciai-populiarejantis-veido-guasa/

GUAŠA – kaip, nuo ko ir kodėl taip pradėti?

Masažą visada atliekame ant švaraus, nuplauto veido. Visada naudojame priemones, kurios sukuria slydimą, t.y. aliejus ar sviestas. Aš mėgstu aliejus ir tikiu jų nauda bei efektyvumu, tik svarbu žinoti, kuris aliejus tinkamas būtent jūsų odai, galima įsilašinti kelis lašus eterinių aliejų, tuomet efektas dar didesnis ne tik grožiui bet ir mūsų protui.

Pasirinkite tinkamą aliejų jūsų odai. Aliejai yra natūralus būdas patekti į odą riebalų rūgštims ir maistinėms medžiagoms. Nereikia išbandyti visų aliejų, kad žinoti ar jis tiks ar ne. Yra specialistų sudarytas sąrašas – lentelė, kurioje nurodytas aliejus ir skaičius šalia jo, rodantis, kaip stipriai jis kemša odą.

Lentelės reikšmė:

  • 0 – nekemša porų
  • 1 – maža porų užsikimšimo tikimybė
  • 2 – vidutiniškai žema tikimybė
  • 3 – vidutiniškai kemšantys
  • 4 – gana aukšta porų užsikimšimo tikimybė
  • 5 – didelė porų užsikimšimo tikimybė

Parašysiu po kelis aliejus prie kiekvieno skaičiaus, kad jums būtų lengviau orientuotis.

  • 0 – arganų aliejus, kanapių aliejus, taukmedžio sviestas, saulėgrąžų aliejus, saldžiųjų migdolų, dygminų
  • 1 – emu aliejus, nimbamedžio aliejus, granatų aliejus, medetkų aliejus, erškėtuogių sėklų aliejus
  • 2 – avokadų aliejus, vynuogių kauliukų aliejus, jojobos aliejus, alyvuogių aliejus, moliūgų sėklų aliejus
  • 3 – kukurūzų aliejus, ryklio kepenų aliejus, sojų aliejus
  • 4 – kakavos sviestas, kokoso sviestas, sėmenų aliejus
  • 5 – kviečių gemalų aliejus

Kuomet pasirenkame aliejų, galime pradėti masažą…

Masažą visada pradedame nuo kaklo bei dekolte. Tam skiriame ypatingai dėmesio ir laiko. Kodėl?

Ant veido ir kaklo limfmazgiai yra daugiau išsidėstę aplink žandikaulį, po smakru ir kaklo šonuose. Kai limfinė sistema yra per daug apkrauta kaupiasi skysčiai, atsiranda veido paburkimas, veido oda praradusi švytėjimą.

„Pasižiūri į veidą moteris jauna, prisižiūrinti. Pažiūri iš šono – tiesiog senutė, susikūprinusi, kaklas palinkęs į priekį, pečiai nulinkę.“

Mūsų veidas prasideda nuo kaklo, kurio grožis suteikia veidui kilnumo, o jo senėjimas pirmiausia atskleidžia mūsų amžių. Dauguma iš mūsų praleidžia 8! ir daugiau valandų prie rašomo stalo, kompiuterio, telefono t.y. dirba sėdimą darbą. Ir pastebi, kad auga kuprelė ant sprando. O ji tikrai gadina mūsų išvaizdą. Taip pat, kaklas gali atrodyti trumpesnis dėl pečių raumens spazmų, dėl netaisyklingos laikysenos, nervinės įtampos, peršalimo ir pan. Tokiu atveju pečiai pakyla, pasidaro kieti, skausminga juos liesti.
Ir prie ko atrodo čia veidas? Dažnai dėl to visiškai prarandama aiški veido ovalo linija, apdrimba oda arba atvirkščiai – pasmakrėje susikaupia daug riebalų, net jei ir neturite antsvorio!!! Pasirodo labai svarbu yra laikysena, fiziologinio išlinkio išlaikymas. Jei rūpinatės veidu, nepamirškite ir kaklo! O apie dekolte…tai yra daugumos moterų apleista zona, tačiau ji tikrai išduoda mūsų amžių. Todėl visada akcentuoju, kad pirmiausia atpalaiduojame ir išmasažuojame pečius, dekoltė ir kaklą ir tik tuomet pradedame veido masažą.

Atliekame judesį nuo veido centro į šoną ir visada užbaigiame limfos išvedimu iki raktikaulio.  Masažas atliekamas lėtai, lyg šluojantis judesys. Spaudimas mentelės lengvas, nei per stipriai, nei per silpnai.  Atliekame po kelis išvedimus kiekvienai linijai. Pradžioje atliekame vieną veido pusę, paskui kitą. Moterims visada reiktų pradėti nuo kairės pusės, vyrams nuo dešinės. Viską atliekame lėtai ir su meile sau.

Skyrę pakankamai laiko kaklui ir dekolte, atlikę limfos išvedimus visoms zonoms, skirkime laiko jūsų problemai spręsti. Jeigu norite panaikinti raukšleles kaktoje, tuomet daugiau laiko skirsime būtent judesiams ten. Jeigu norime išryškinti skruostikaulį ar atpalaiduoti kramtomąjį raumenį, tuomet atitinkamai daugiau laiko šioms vietoms. Beabejo, neturime dirbti tik ties problema, išjudinti turime visą veidą.

Kaip laikyti mentelę?

Tinkamas kampas + reikiamas spaudimas + teisingas tempas = efektyvus guaša masažas.

Baziniai judesiai atliekami 0-45 laipsnių kampu ir lėtu, šluojančiu judesiu. Siekiant atpalaiduoti itin įsitempusius raumenis arba „patrinti“ raukšleles – naudojame 90 laipsnių kampą, tuomet judesiai atliekami trumpi ir vidutiniu tempu.

Kokią mentelę pasirinkti?

Priklausomai nuo to, kiek planuojate rimtai dirbti su guaša? Lengvam limfos aktyvinimui bei masažui puikiai tinka vadinama širdelės forma, jeigu norite užsiimti tuo rimčiau rekomenduočiau šią mentelę, nes ji yra didesnė, turi skirtingus kampus ir „dantukus“, su kuriais galime atlikti papildomų judesių.

Akmenį renkamės intuityviai, tas kuris traukia akį ir kurio tuo metu norisi. Puiku jeigu naudojamu akmeniu yra tikima. Kiekvienas akmuo padeda mums susitvarkyti su skirtingomis savo emocijomis, suteikia apsaugą ir suteikia palaikymą. Pvz. nefritas yra klasikinis gausos ir turto akmuo, kurį vertina visi, pradedant actekais ir baigiant šiuolaikinių technologijų magnatais. Kinai tūkstantmečiais nefritą vertino kaip dvasinio tyrumo ir intelektualinio aiškumo akmenį. Taip pat, jie mano, kad nefritas turi galių jauninti odą. O rožinis kvarcas – klasikinis meilės krištolas, legendinis savo sugebėjimais išgydyti širdies skausmą, pritraukti naują meilę ir atverti širdį. Rožinis kvarcas veidui tinkamas dėl teikiamų odos valymo bei įtampos mažinimo savybių.  Bet kokiu atveju, klausykite savo širdies ir imkite akmenį, kuris jus traukia labiausiai.

Kada tinkamiausias laikas masažui?

Tai iš tiesų dažnas klausimas, tačiau vieno atsakymo į jį nėra. Atsakysiu tik tai, kad svarbu reguliarumas. Jeigu norite greitesnio efekto rekomenduoju atlikti masažą 2-3k/sav, skirdami tam 30min, tačiau galite skirti laiko ir kasdien po kelias minutes, pvz. vakare nuimti dienos įtampą arba ryte siekiant pašalinti paburkimus bei patinimus. Masažo laikas priklauso nuo jūsų vidinio jausmo ir nusiteikimo.

Nepamirškite, visada po masažo nuplauti mentelę, tam puikiai tinka lengvas prausiklis ar muilas. Ne naujiena, kad akmuo priima į save energiją, todėl reiktų kartais akmenis užmerkti į vandenį su jūros druska ir palaikyti per naktį. Taip pat, svarbu, kad akmenys pasikrautų teigiama energija, tad per pilnatį galite palikti akmenis ant palangės.

Prisiminkite!

Tik darydami masažą su meile sau ir iš širdies pajusite teigiamą efektą. Susikurkite savo ritualą, neskubėkite ir skirkite tam laiko. Po masažo skirkite laiko stiklinei vandens ar puodeliui arbatos.

Jeigu kyla klausimų rašykite ir bendraukime 🙂 Daugiau informacijos ir masažo video instagrame.

Linkiu pamilti guašą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *